Zaplanuj wczasy w Bieszczadach z rodziną

Okres wakacyjny to świetny czas, by wyjechać w Bieszczady, które zapewniają szerokie możliwości. To właśnie w wakacje cieszą się one ogromną popularnością wśród turystów. Bieszczady kojarzą się z wieloma pieszymi wędrówkami. Jednak to tylko ułamek tego co Bieszczady mogą nam zaoferować.

Wiąże się to z potrzebą spędzania czasu w sąsiedztwie natury i szansą podziwiania zapierających dech w piersiach widoków podczas długich pieszych wędrówek. To miejsce niezwykłe, oferujące wiele wyjątkowych i tajemniczych zakątków. Organizując wyjazd niezależnie od tego, czy jest to indywidualna, czy rodzinna podróż, jednym z najważniejszych elementów od których należy rozpocząć poszukiwania, to znalezienie właściwego noclegu. Co należy sprawdzić przed wynajęciem domku w Bieszczadach?

Co robić w wakacje w Bieszczadach?

Bieszczady często wybierają ludzie które nie potrafią zdecydować, czy preferują wybrać się w góry lub nad morze. Na obszarze Bieszczadów odnajduje się dużo popularnych szlaków krajoznawczych, zarówno tych łatwych i trudnych. Bieszczady mieszczą na swoim terenie jezioro Solińskie z zaporą, które często określane jest Bieszczadzkim Morzem. Szukając miejsca do odpoczynku nad wodą należy kierować się w stronę Polańczyka. To właśnie tam można odkryć wygodne miejsca do kąpieli i wypoczynku nad wodą.

Wczasy to świetny okres, aby wejść na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczadów w Polsce. Szczyt ten możemy zdobywać na parę sposobów, np. szlakiem niebieskim z Wołosatego. Jest też droga znacznie bardziej widokowa, która z Wołosatego prowadzi przez Rozsypaniec i Halicz.

Szczególnie atrakcyjnym szlakiem, przeważnie wybieranym przez wędrowców, jest ten prowadzący na Połoninę Wetlińską. Szlak nie jest wymagający i poradzą sobie na nim nawet turyści dopiero zaczynający własną przygodę z turystyką górską. Na szczycie Połoniny Wetlińskiej można wypocząć w świeżo odremontowanym schronisku górskim o ciekawej nazwie „Chatka Puchatka”.

Bieszczady to kierunek idealny dla wszystkich kochających bliskość natury. To właśnie tutaj rosną rośliny, które są bardzo trudne do zauważenia w innych stronach Polski. Bieszczady to także bardzo doskonale zachowane lasy bukowe, które tworzą świetne warunki mieszkaniowe dla polskich zwierząt, takich jak: rysie, żbiki czy też żmija zygzakowata.

Wyjątkowe miejsce na nocleg w Bieszczadach.

Wielu podróżników decyduje się na spędzenie swoich wczasów w tych polskich górach, dlatego należy szybciej pomyśleć o rezerwacji przystosowanego do własnych potrzeb noclegu. Do dyspozycji są różnego rodzaju hotele, a ponadto kwatery prywatne i domki – https://domki.bieszczadomaniak.pl/. Bieszczady to szczególnie rozległy obszar, dlatego warto odpowiednio rozważyć jakie miejscowość wybierzemy na nocleg. Bieszczady są wspaniałym pomysłem o każdej porze roku. Są doskonałe zarówno na dłuższe wyjazdy, jak i na krótkie, weekendowe pobyty.

Wróć na górę